Смяташ ли, че ще е яко да можеш да повлияеш на някого да направи каквото искаш да направи?
Е, всъщност е възможно и ще те науча техниките, които използвам за да направя точно това. От години изучавам и използвам методи за убеждение и са ми помогнали както в света на продажбите и бизнеса така й, да си уредя редица срещи с красиви жени, да накарам приятелите ми да започнат да спортуват, да изкарам притеснителните си приятели от черупката им и като цяло да живея по-щастливо.
Веднъж щом прочетеш статията и практикуваш това, което съветвам в нея, ще можеш да използваш неуловимите начини за убеждаване (не манипулация), за да накараш хората да направят точно това, което искаш да направят… така че ако трябва води си записки.
Първо няколко думи за това какво да НЕ правиш.
Недей следва наложени „отрицателни“ шаблони. (т.нр. „НЕ“ шаблони)
Наложен отрицателен шаблон в най-общи линии е нещо, познато като рефлексна реакция. Това е когато казваш „не“, без да мислиш, защото това ти позволява да не вземаш сложни решения и да останеш в зоната си на комфорт.
За пример: Стоиш си у вас петък вечер по анцуг, излежаваш се на дивана и гледаш TV шоу… после твой приятел ти звънва казвайки ти „човек, дай да излезем да изиграем един билярд, много ще е гот!“… на което ти отговаряш… „ааа не ми се излиза, сега съм у нас… нямам намерение да купонясвам.“ Отговора ти в случая е автоматизирна реакция – т.е. без въобще да го мислиш.
Та защо използваме такива рефлексни реакции, които спъват нашите преживявания в живота ни?
Е, обикновено е защото сме имали доста предишни преживявания и сме осъзнали, че някои неща ни носят наслада, докато други не ни носят наслада или даже ни носят болка.
Та в примера с приятеля, който те пита да излезете, си му отказал, защото да речем преди време пак ти е звънял със същата оферта и си му казал „да“. Но това са били ситуации, които не са довели до приятни за теб преживявания (например може да е станало така, че да си изхарчил много пари, да си бил отрязан от момичета, да е станал бой и т.н). Заключението е че поради предишна кофти случка си развил автоматична реакция за отрицание и сега я използваш, за да си останеш спокоен и сигурен в балона на удобството.
Та… същия „наложен отрицателен шаблон“ се случва и с жените. Ето защо те много бързо отказват на мъже, които прекалено рано искат номера им, канят ги на среща или ги спират на улицата. Когато получиш „не“ това е защото си задействал нещо в момичето, което я кара да се отдръпне рязко и да не каже „да“. Обикновено става така за тях, защото както казах жените са имали стотици, ако ли не и хиляди преживявания от мъже, с които не са изпитали наслада (а може би са изпитали и негативни ситуации) и за това, когато те отрязват те го правят направо автоматично.
Вместо това приложи „положително наложения шаблон“.
От друга страна съществува и положително наложен шаблон, който е добре познат в сферите на убеждението и среди като продажби и преговори – той се явява нещо като следното… задаваш на някой три въпроса, които ще гарантират „да“ като отговор. После на четвъртия въпрос ще е твоята истинска подкана, на която искаш да каже „да“. Много по-вероятно е в този случай човекът да каже „да“ на последния въпрос, защото вече следва шаблона на съгласието си от предните три. Този метод за влияние и убеждение в психологията се нарича „съгласие и постоянство“.
Но може би ти звучи прекалено просто а? Е това е проблема. ТВЪРДЕ лесно е.
На пръв поглед изглежда смислено и вярвам, че действа, но ще се наложи да до настроиш въпросите малко повече, за да изглеждат естествени и да пасват на стечението на разговора ти с момичето.
Малко странно ще е да й зададеш три бързи въпроса, само и само да се придържаш към „положителния шаблон“, така да се каже. По-скоро трябва да направиш така, че да каже „да“ на три неуловими въпроса през нормален период от време.
За пример да кажем, че се запознаваш с момиче в някой бар. Може да искаш да я заговориш и да кажеш нещо като „О виждам, че пиеш Мохито, значи обичаш кокейли?“ на което тя ще каже „да“. В този момент вече изграждаш повече разбирателство като говориш за своите любими коктейли, това, което харесваш и което не харесваш и това какво тя харесва.
След като си поговорите още няколко минути е време да преминеш към следващия въпрос, гарантиращ „да“. Нещо като „О.. знам един друг бар в края на съседната улица, където правят страхотни коктейли, казва се Бара със Страхотните Коктейли, била ли си там?“. Тук тя може да каже „да“, но може и да каже и „не“ – няма проблем.
Ако каже „не“ тогава може да приемеш тази възможност, за да й вкараш офертата да отидете там като я попиташ: „Трябва да идем някой път… запиши си номера в телефона ми и скоро ще уредим нещо.“
Ключът е страстното съгласие. Искаш да използваш положителния шаблон като основа за убеждаването, но също и да използваш нейния интерес в нещо, за да изградиш повече инерция, за това да приеме идеята при казването на „да“.
Въображаем избор (т.н.р. двойно задължение)
Жените обичат, когато мъжете водят, това е в природата им. Но пък и също искат да се чувстват, като че имат някаква гласност и избор по темата. Та да се върнем с положителния шаблон на съгласие от по-горния пример при момичето в бара. Сега искаш да си уговориш среща с нея и един от начините е като използваш въображаем избор, така че тя да се съгласи за среща.
Да кажем, че й пишеш следното „Хей, Иван е. Да се видим на спирка Васил Левски в четвъртък. Кое време е удобно за теб 8 или 9 вечерта?“
Това, което правиш тук е да водиш като мъж (което тя иска), но също така й даваш избор над нещо, което не е от чак толкова голямо значение за теб, но все пак я кара да се чувства по-добре, знаейки че има гласност/сила в цялата работа.
Друг пример:
Нека продължим със същото момиче от бара и да си представим, че все още сте в бара с нея. Но сега искаш да я отведеш у вас. Може да започнеш да коментираш обстановката и да кажеш нещо като „Абе нещо взе да доскучава тук, а и музиката е кофти… дай да идем някъде другаде.“
В този момент тя ще каже нещо като „Мм може би“ или „ОК хайде“. Сега пак е време за въображаемата техника. Кажи й нещо като: „Искаш ли да завършиш питието си или да си тръгваме сега?“
Виждаш ли какво се получи? Все още й даваш възможност за решение, което не повлиява на крайния резултат особено, а това какво тя ще избере няма огромно значение за теб.
В заключение
Искам да запомниш следното… недей да каниш момичета или твои приятели, колеги и т.н. по същия начин със същия вид „оферта“ както всеки друг. Това само ще доведе до отказ поради техните вече наложени шаблони за отрицание.
Вместо това по-добре е да започнеш с „положителен шаблон“ в комбинация с изграждане на разбирателство и после накрая да използваш въображаем избор, за да я задържиш ангажирана с чувството на някаква сила в отношенията.
Успех с тези техники. Гледай да ги практикуваш често и сподели коментар за това какво мислиш или да кажеш какво се е получило, когато ги изпрабваш.
До скоро!
А искаш ли още интересни идеи и съвети за това как да подобриш уменията си за общуване с другия пол. Защо не се запишеш за седмичния ми бюлетин, където ти пращам интересни материали по веднъж два пъти седмично.
И спокойно не се притеснявай, няма да те спамя с достадни оферти за виагра или разни подобни глупости. А и винаги може да се отпишеш, без да ми даваш обяснение и без да те уговарям да останеш.
Така че давай какво има да загубиш. Ако не ти хареса просто ще се отпишеш.
О, а казах ли че също ще ти изпратя и една безплатна книга, ако го направиш… Е вече го казах.
Така че запиши се за бюлетина като натиснеш на бутона по-долу!